Euran Keilahalli, ME-85 Turnaus, 18.09.2018-04.11.2018
Viikon parhaat
1.Valaranta Samu TPS 1394
2.Valaranta Ari Giants 1345
3.Levonmaa Ville ME-85 1372
4.Ailio Aki ME-85 1323
5.Määttä Mika GS 1308
6.Viljanen Ossi GS 1328
7.Virta Matti TKK 1420
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Mäenpää Jouni GH, Rauma A 224 236 211 216 226 220 1333 18 1351 39 21
2 Javanainen Sami Patteri, Helsinki M 256 221 252 180 234 201 1344 0 1344 39 16
3 Ranta Tony TPS, Turku M 186 196 212 258 268 211 1331 0 1331 38 20
4 Mäkilä Arto GS, Eura A 246 213 181 267 182 205 1294 36 1330 37 19
5 Kauramaa Tommi Ke-Ka-53, Pori M 187 261 252 213 204 212 1329 0 1329 35 27
6 Saarinen Reijo MeKe, Pori M 190 221 228 204 237 237 1317 0 1317 40 22
7 Heikkilä Mika ME-85, Eura C 225 197 188 211 161 163 1145 168 1313 31 19
8 Laurila Olavi TKK, Tampere D 177 188 188 169 178 172 1072 240 1312 29 22
9 Junnila Mika GS, Eura M 223 225 225 178 260 190 1301 0 1301 42 19
10 Laaksovirta Jenna TuUL, Turku B 239 139 189 191 201 221 1180 120 1300 35 16
11 Koivunen Seppo Titaanit, Pori B 203 191 228 229 176 175 1202 84 1286 31 23
12 Rikalainen Jouni BK-52, Pori C 180 173 186 224 203 128 1094 186 1280 25 25
13 Lahtinen Tuomas GH, Rauma B 184 200 183 222 203 188 1180 96 1276 33 20
14 Ailio Aki ME-85, Eura C 168 184 158 144 221 207 1082 192 1274 24 22
15 Yli-Rahko Mika Ke-Ka-53, Pori B 162 177 201 208 180 205 1133 132 1265 29 24
16 Suojanen Jorma ME-85, Eura C 160 189 146 190 167 257 1109 156 1265 23 27
17 Levonmaa Ville ME-85, Eura A 213 188 176 208 202 227 1214 48 1262 37 23
18 Viljanen Sirpa GH, Rauma B 144 187 192 183 181 230 1117 144 1261 24 27
19 Pohjonen Sirjo Siluetti, Eura B 165 203 212 235 189 166 1170 90 1260 28 26
20 Salopää Risto Siluetti, Eura B 191 179 179 171 190 231 1141 114 1255 29 27
21 Savinainen Mika GH, Rauma A 210 201 221 227 188 200 1247 6 1253 31 27
22 Flink Simo Ke-Ka-53, Pori B 203 235 190 194 172 199 1193 60 1253 30 26
23 Esko Jyrki GS, Eura B 165 183 190 198 255 190 1181 72 1253 25 30
24 Kupi Jorma Siluetti, Eura B 187 176 188 178 204 224 1157 96 1253 28 27
25 Lahtinen Markus GH, Rauma M 194 226 192 189 193 258 1252 0 1252 34 26
26 Stenvall Marjaana Smash, Rauma B 158 155 268 223 168 202 1174 78 1252 32 21
27 Rosenvall Esa Siluetti, Eura B 170 149 199 200 210 192 1120 132 1252 26 26
28 Puustjärvi Harri GS, Eura M 226 215 223 185 178 222 1249 0 1249 33 24
29 Nurminen Harri Kiharat, Eura A 173 186 188 243 214 189 1193 54 1247 34 18
30 Koskimäki Markku CuKe, Nakkila B 176 178 186 214 221 199 1174 72 1246 31 25
31 Hämäläinen Antti GS, Eura A 209 209 212 140 201 236 1207 36 1243 28 27
32 Aarikka Matti NaVi, Nakkila B 215 193 180 212 162 182 1144 96 1240 24 32
33 Virtanen Ari LBBC, Eurajoki B 200 147 141 211 196 213 1108 132 1240 26 23
34 Heikku Taru Ydke, Eurajoki D 179 143 173 180 165 159 999 240 1239 22 20
35 Virta Matti TKK, Tampere M 169 211 299 143 212 204 1238 0 1238 33 22
36 Vesa Leena Giants, Pori C 140 150 159 213 137 202 1001 234 1235 18 27
37 Marttila Jouni ME-85, Eura B 173 202 202 148 199 178 1102 132 1234 24 25
38 Sved Tauno GS, Eura A 189 202 231 147 244 187 1200 30 1230 35 18
39 Lindholm Pekka Ke-Ka-53, Pori B 190 249 191 180 168 192 1170 60 1230 30 21
40 Hakala Seija Siluetti, Eura C 184 160 188 170 147 174 1023 204 1227 22 19
41 Rosenvall Riku Ke-Ka-53, Pori B 181 185 237 206 222 141 1172 48 1220 30 24
42 Selkamo Jouko HBC, Rauma B 210 169 193 202 170 196 1140 78 1218 26 26
43 Partinen Risto HBC, Rauma B 169 214 170 213 176 152 1094 120 1214 22 29
44 Hintukainen Terhi Giants, Pori B 192 156 228 200 135 188 1099 114 1213 28 22
45 Polttila Jaakko Bay, Lahti M 204 223 203 212 188 181 1211 0 1211 30 30
46 Granfors Nils-Erik Smash, Rauma B 173 175 199 164 199 222 1132 78 1210 25 27
47 Niemelä Raili GH, Rauma C 161 156 148 157 214 191 1027 180 1207 19 28
48 Määttä Mika GS, Eura M 191 168 216 180 223 226 1204 0 1204 28 30
49 Leino Heimo BK-52, Pori B 188 167 221 170 171 200 1117 84 1201 22 30
50 Salo Juha HBC, Rauma B 187 151 175 188 190 202 1093 108 1201 23 29
51 Heinonen Ilmo Ke-Ka-53, Pori B 179 177 218 186 184 172 1116 84 1200 29 23
52 Helin Veijo Rkm-Forssa, Forssa B 179 158 178 167 177 191 1050 150 1200 18 29
53 Kotiranta Ari Ke-Ka-53, Pori A 220 178 221 181 177 162 1139 60 1199 32 16
54 Torikka Jussi Titaanit, Pori B 187 212 131 198 181 169 1078 120 1198 26 22
55 Savolainen Ilkka GS, Eura A 210 177 168 222 186 216 1179 18 1197 34 17
56 Järvinen Seppo Titaanit, Pori C 145 178 213 168 158 135 997 198 1195 18 27
57 Heikku Jarkko Ydke, Eurajoki C 177 160 174 192 158 176 1037 156 1193 19 30
58 Salmi Hannu ME-85, Eura C 150 167 211 139 172 165 1004 186 1190 17 31
59 Pohjonen Seppo CuKe, Nakkila B 222 169 196 140 185 193 1105 84 1189 22 29
60 Peltonen Markku CuKe, Nakkila C 114 182 181 213 189 130 1009 180 1189 20 26
61 Julin Markku GS, Eura M 185 215 227 186 187 187 1187 0 1187 32 26
62 Viljanen Ossi GS, Eura M 195 190 222 198 196 183 1184 0 1184 28 29
63 Vilen Pekka Kiharat, Eura B 179 178 166 190 220 167 1100 84 1184 28 20
64 Nurminen Hannu LäKe, Eura B 181 174 177 142 184 200 1058 126 1184 16 34
65 Hietarinne Klaus-Kristian HBC, Rauma B 174 172 189 152 193 236 1116 66 1182 29 24
66 Kataja Seppo GS, Eura A 178 132 204 167 253 223 1157 24 1181 27 24
67 Kuusisto Fanni Giants, Pori C 192 150 183 122 166 150 963 216 1179 19 21
68 Kumpulainen Veijo Siluetti, Eura C 149 222 170 132 124 181 978 198 1176 19 23
69 Vainio Tuula Fyrrä, Rauma B 181 175 172 180 146 177 1031 144 1175 13 38
70 Hulmi Jaakko ME-85, Eura C 137 157 144 202 154 164 958 216 1174 16 25
71 Junnila Raija Euraleenat, Eura C 136 177 180 168 202 153 1016 156 1172 15 32
72 Haviala Tarmo CuKe, Nakkila C 131 206 136 181 170 168 992 180 1172 20 21
73 Helin Pasi Rkm-Forssa, Forssa A 176 189 165 202 198 191 1121 48 1169 29 21
74 Lehtomäki Jorma Kiharat, Eura B 161 192 166 169 179 177 1044 120 1164 17 33
75 Valaranta Ari Giants, Pori M 189 193 140 201 225 214 1162 0 1162 28 30
76 Suoniemi Jussi Ke-Ka-53, Pori B 208 180 188 161 151 176 1064 96 1160 19 29
77 Korhonen Petri ME-85, Eura B 152 205 230 198 147 137 1069 90 1159 26 21
78 Tikakoski Kimmo Säkäset, Forssa B 167 188 171 161 172 173 1032 126 1158 15 36
79 Eriksson Petri Ke-Ka-53, Pori B 169 187 191 200 159 143 1049 108 1157 21 26
80 Rantala Jaakko Rkm-Forssa, Forssa M 169 176 150 234 191 232 1152 0 1152 31 21
81 Taavitsainen Jaana Smash, Rauma M 171 190 207 191 200 193 1152 0 1152 24 29
82 Taavitsainen Pekka Smash, Rauma C 166 191 145 163 175 155 995 156 1151 13 35
83 Lehtoruusu Arto BK-52, Pori C 140 191 141 146 165 182 965 186 1151 13 32
84 Järvinen Tero GH, Rauma M 214 211 198 148 168 211 1150 0 1150 31 19
85 Grönroos Liisa Siluetti, Eura C 147 158 141 147 138 169 900 240 1140 13 24
86 Leppänen Tarja Siluetti, Eura C 166 141 154 144 163 136 904 234 1138 11 28
87 Heikku Tiina Ydke, Eurajoki D 134 158 140 154 143 168 897 240 1137 14 24
88 Luoto Timo Giants, Pori M 185 206 202 178 179 180 1130 0 1130 24 29
89 Vajavaara Tarmo CuKe, Nakkila C 156 141 170 159 148 143 917 210 1127 15 26
90 Tolonen Martti Siluetti, Eura C 131 193 134 170 114 153 895 228 1123 15 17
91 Rautiainen Heikki ME-85, Eura B 152 144 173 191 166 162 988 126 1114 12 33
92 Junnila Minna Siluetti, Eura C 143 153 143 126 211 179 955 156 1111 15 26
93 Pertola Matti GH, Rauma B 167 163 167 195 150 143 985 108 1093 18 27
94 Maukonen Jenni Siluetti, Eura D 139 96 148 143 150 176 852 240 1092 15 17
95 Leppänen Markku CuKe, Nakkila C 141 188 172 115 159 136 911 180 1091 14 24
96 Viljanen Santeri Ke-Ka-53, Pori C 175 125 166 202 146 136 950 132 1082 20 20
97 Huokko Janne LBBC, Eurajoki A 169 170 171 192 177 160 1039 12 1051 19 28
98 Luoto Lasse Klotti, Rauma B 166 167 152 126 184 181 976 66 1042 17 27
99 Vähäaho Pirkko ME-85, Eura D 152 144 139 116 120 127 798 240 1038 11 18
100 Tuominen Matti Siluetti, Eura D 110 117 97 137 115 135 711 240 951 9 17
101 Lewis Kristiina ME-85, Eura D 132 100 102 106 118 129 687 240 927 5 16
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 199
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 04.11.2018 13:12 Webmaster