Euran Keilahalli, Vesivek Turnaus, 05.11.2018-23.12.2018
12 Parhaan lisäksi Finaaliin tällähetkellä menossa:
Risto Partinen 1417
Seppo Pohjonen 1408
Klaus-Kristian Hietarinne 1405
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Valaranta Samu TPS, Turku M 269 245 258 246 290 278 1586 0 1586 57 9
2 Valaranta Ari Giants, Pori M 270 256 299 270 182 278 1555 0 1555 52 13
3 Eriksson-Sola Petra Nasevat, Raisio M 247 277 220 247 217 280 1488 18 1506 50 16
4 Suoniemi Lasse Ke-Ka-53, Pori B 255 185 199 212 290 241 1382 108 1490 46 11
5 Ranta Tony TPS, Turku M 221 290 225 270 237 234 1477 0 1477 52 17
6 Javanainen Sami Patteri, Helsinki M 300 245 237 235 237 211 1465 0 1465 50 14
7 Lahtinen Tuomas GH, Rauma B 166 234 279 235 187 279 1380 84 1464 45 12
8 Korhonen Petri ME-85, Eura B 227 241 222 202 213 228 1333 108 1441 47 13
9 Heikkilä Mika ME-85, Eura C 155 246 241 223 233 188 1286 150 1436 34 19
10 Hämäläinen Antti GS, Eura A 223 173 259 275 198 269 1397 36 1433 52 10
11 Hannunen Suvi Nasevat, Raisio A 286 236 179 201 253 235 1390 42 1432 43 16
12 Järvinen Tero GH, Rauma M 249 237 189 258 219 276 1428 0 1428 46 17
13 Puustjärvi Harri GS, Eura M 234 279 193 267 238 210 1421 0 1421 48 14
14 Partinen Risto HBC, Rauma B 205 213 238 238 212 179 1285 132 1417 41 19
15 Junnila Mika GS, Eura M 266 221 269 227 192 236 1411 0 1411 49 14
16 Pohjonen Seppo CuKe, Nakkila B 198 207 278 217 191 221 1312 96 1408 38 20
17 Hietarinne Klaus-Kristian HBC, Rauma B 213 200 203 261 249 213 1339 66 1405 46 11
18 Luoto Timo Giants, Pori M 193 256 255 237 239 224 1404 0 1404 47 14
19 Viljanen Ossi GS, Eura M 247 228 194 248 233 247 1397 0 1397 47 17
20 Rantala Jaakko Rkm-Forssa, Forssa M 196 213 278 225 255 227 1394 0 1394 44 17
21 Sola Eetu Alfa B C, Raisio B 201 231 246 226 233 222 1359 30 1389 45 15
22 Rosenvall Esa Siluetti, Eura B 204 258 180 181 213 223 1259 126 1385 39 16
23 Selkamo Jouko HBC, Rauma B 205 223 267 228 188 183 1294 90 1384 41 14
24 Sved Tauno GS, Eura A 236 205 221 221 214 242 1339 36 1375 39 25
25 Huokko Janne LBBC, Eurajoki A 225 224 212 205 195 277 1338 36 1374 42 16
26 Hintukainen Terhi Giants, Pori B 211 169 219 186 243 237 1265 108 1373 32 29
27 Selin Janne GH, Rauma A 188 159 226 223 278 268 1342 30 1372 45 14
28 Kataja Seppo GS, Eura A 212 222 237 196 213 215 1295 72 1367 37 20
29 Viljanen Santeri Ke-Ka-53, Pori C 192 243 231 197 198 174 1235 132 1367 31 24
30 Polttila Jaakko Bay, Lahti M 241 217 185 241 213 255 1352 6 1358 44 15
31 Rosenvall Riku Ke-Ka-53, Pori B 173 243 199 237 203 243 1298 60 1358 42 15
32 Salopää Risto Siluetti, Eura B 198 215 203 221 193 225 1255 102 1357 30 30
33 Heino Jarkko Siluetti, Eura B 162 222 264 179 205 247 1279 72 1351 39 18
34 Palokoski Raimo RC, Pori B 216 263 180 243 198 166 1266 84 1350 40 13
35 Vikström Melina Nasevat, Raisio C 156 192 168 174 221 217 1128 222 1350 26 24
36 Vilen Pekka Kiharat, Eura B 214 191 211 191 234 215 1256 90 1346 34 24
37 Levonmaa Ville ME-85, Eura A 210 247 225 237 202 188 1309 36 1345 40 18
38 Taavitsainen Jaana Smash, Rauma M 223 184 200 300 228 197 1332 12 1344 41 20
39 Tenhonen Sirkku Siluetti, Eura C 190 212 155 192 168 199 1116 228 1344 24 26
40 Rautiainen Heikki ME-85, Eura B 167 255 180 165 195 239 1201 132 1333 31 20
41 Vajavaara Tarmo CuKe, Nakkila C 191 216 165 197 180 179 1128 204 1332 27 23
42 Haviala Tarmo CuKe, Nakkila C 202 201 187 202 174 181 1147 180 1327 27 24
43 Koskimäki Markku CuKe, Nakkila B 150 190 237 233 257 193 1260 66 1326 37 21
44 Marttila Jouni ME-85, Eura B 179 201 157 234 180 248 1199 126 1325 32 22
45 Hurskainen Eerik GH, Rauma B 265 172 188 226 243 192 1286 36 1322 37 19
46 Mäenpää Jouni GH, Rauma A 202 162 223 256 245 220 1308 12 1320 45 14
47 Gustafsson Iiro K-29, Turku M 222 235 197 198 248 182 1282 36 1318 37 22
48 Tuominen Matti Siluetti, Eura D 189 176 200 215 169 128 1077 240 1317 22 25
49 Kotiranta Ari Ke-Ka-53, Pori A 208 140 267 236 192 186 1229 84 1313 38 19
50 Kupi Jorma Siluetti, Eura B 173 246 216 203 206 167 1211 102 1313 35 21
51 Leppänen Markku CuKe, Nakkila C 170 191 193 196 200 177 1127 180 1307 27 24
52 Leppänen Tarja Siluetti, Eura C 185 169 192 167 160 192 1065 240 1305 18 32
53 Kumpulainen Veijo Siluetti, Eura C 157 198 218 170 173 179 1095 204 1299 29 23
54 Tolonen Martti Siluetti, Eura C 160 158 212 175 178 183 1066 228 1294 16 33
55 Toivonen Heta Nasevat, Raisio C 152 222 203 164 179 193 1113 180 1293 28 20
56 Nurminen Hannu LäKe, Eura B 233 194 200 149 169 215 1160 132 1292 28 25
57 Taavitsainen Pekka Smash, Rauma C 234 175 207 201 156 161 1134 156 1290 26 23
58 Hannunen Aatu O-K, Rovaniemi C 188 190 203 195 180 166 1122 162 1284 27 24
59 Suoniemi Jussi Ke-Ka-53, Pori B 194 179 256 213 170 161 1173 108 1281 32 21
60 Saine Mikko RC, Pori C 171 180 168 198 148 225 1090 186 1276 23 28
61 Virtanen Tero TPS, Turku M 215 185 247 222 189 217 1275 0 1275 35 23
62 Lehto Pasi Ke-Ka-53, Pori C 144 203 158 191 192 156 1044 228 1272 22 27
63 Junnila Minna Siluetti, Eura C 150 193 152 200 234 182 1111 156 1267 25 26
64 Nurminen Harri Kiharat, Eura A 194 229 155 239 231 164 1212 54 1266 33 24
65 Aaltonen Jaana Nasevat, Raisio C 168 171 177 182 191 203 1092 168 1260 25 25
66 Salmi Hannu ME-85, Eura C 210 202 154 158 177 166 1067 192 1259 24 27
67 Uusitalo Keijo Ydke, Eurajoki C 182 170 171 190 158 175 1046 210 1256 21 29
68 Suojanen Jorma ME-85, Eura C 174 189 211 127 202 188 1091 162 1253 26 23
69 Väänänen Kari RC, Pori B 144 191 169 193 223 198 1118 132 1250 25 27
70 Tuominen Jarmo RC, Pori B 180 156 169 164 185 246 1100 150 1250 24 28
71 Maukonen Jenni Siluetti, Eura D 124 185 164 185 170 181 1009 240 1249 17 33
72 Nissi Jenna Nasevat, Raisio D 166 151 115 178 179 213 1002 240 1242 17 29
73 Lahtinen Markus GH, Rauma M 195 193 226 217 179 225 1235 6 1241 33 26
74 Hakala Seija Siluetti, Eura C 168 173 178 159 173 186 1037 204 1241 20 30
75 Lindholm Pekka Ke-Ka-53, Pori B 171 194 210 201 214 170 1160 72 1232 30 22
76 Nieminen Tapio Ydke, Eurajoki B 151 212 138 169 225 199 1094 138 1232 23 28
77 Pursimo Pirkko Ydke, Eurajoki C 179 202 184 158 167 161 1051 180 1231 18 31
78 Stenvall Marjaana Smash, Rauma B 200 157 181 190 248 182 1158 72 1230 31 22
79 Pohjonen Sirjo Siluetti, Eura B 199 213 185 231 165 141 1134 96 1230 23 30
80 Peltonen Markku CuKe, Nakkila C 190 181 144 175 181 178 1049 180 1229 25 22
81 Grönroos Liisa Siluetti, Eura C 180 134 187 151 176 160 988 240 1228 15 28
82 Hakahuhta Jari CuKe, Nakkila C 158 203 173 182 160 169 1045 180 1225 17 29
83 Hakamäki Leena TPS, Turku B 0 0 0 0 0 0 1127 90 1217 25 0
84 Mäkitalo Markku FLS-keila, Forssa C 145 151 198 165 176 235 1070 138 1208 23 25
85 Laurila Olavi TKK, Tampere C 123 161 208 170 190 164 1016 192 1208 26 21
86 Nordqvist Jukka VEE10, Forssa C 186 170 136 163 178 150 983 216 1199 16 26
87 Lehti Irene Smash, Rauma C 156 189 153 187 175 166 1026 168 1194 15 36
88 Jaakkola Pirkko Euraleenat, Eura B 172 161 204 191 166 155 1049 144 1193 19 27
89 Ottila Rauli TPS, Turku B 167 161 163 155 213 183 1042 138 1180 19 29
90 Valaranta Kauno RC, Pori B 209 173 178 218 199 142 1119 60 1179 22 31
91 Kiema Mervi Euraleenat, Eura B 185 193 147 192 153 173 1043 132 1175 19 27
92 Mäkilä Arto GS, Eura A 194 178 213 196 195 162 1138 36 1174 27 28
93 Viljanen Sirpa GH, Rauma B 210 191 161 173 136 157 1028 132 1160 22 24
94 Esko Jyrki GS, Eura B 185 172 180 172 168 204 1081 72 1153 22 30
95 Junnila Raija Euraleenat, Eura C 181 153 184 143 149 175 985 162 1147 18 24
96 Hakamäki Ari TPS, Turku B 151 142 190 215 155 198 1051 84 1135 25 20
97 Aspnäs Jesse TPS, Turku D 144 118 134 177 149 157 879 240 1119 14 21
98 Toivola Kimmo CuKe, Nakkila C 127 145 159 140 144 150 865 240 1105 13 23
99 Orenius Mervi VEE10, Forssa D 125 126 149 125 147 141 813 240 1053 13 19
100 Kuula Jarno CuKe, Nakkila D 146 116 102 148 127 133 772 240 1012 10 19
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 254
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 23.12.2018 15:32 Webmaster