Euran Keilahalli, Vesivek Turnaus, 05.11.2018-23.12.2018,
tilanne 16.12.2018

12 Parhaan lisäksi Finaaliin tällähetkellä menossa:
Seppo Pohjonen 1408
Klaus-Kristian Hietarinne 1405
Esa Rosenvall 1385
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Valaranta Samu TPS, Turku M 269 245 258 246 290 278 1586 0 1586 57 9
2 Valaranta Ari Giants, Pori M 270 256 299 270 182 278 1555 0 1555 52 13
3 Suoniemi Lasse Ke-Ka-53, Pori B 255 185 199 212 290 241 1382 108 1490 46 11
4 Ranta Tony TPS, Turku M 221 290 225 270 237 234 1477 0 1477 52 17
5 Javanainen Sami Patteri, Helsinki M 300 245 237 235 237 211 1465 0 1465 50 14
6 Lahtinen Tuomas GH, Rauma B 166 234 279 235 187 279 1380 84 1464 45 12
7 Korhonen Petri ME-85, Eura B 227 241 222 202 213 228 1333 108 1441 47 13
8 Heikkilä Mika ME-85, Eura C 155 246 241 223 233 188 1286 150 1436 34 19
9 Hämäläinen Antti GS, Eura A 223 173 259 275 198 269 1397 36 1433 52 10
10 Puustjärvi Harri GS, Eura M 234 279 193 267 238 210 1421 0 1421 48 14
11 Partinen Risto HBC, Rauma B 205 213 238 238 212 179 1285 132 1417 41 19
12 Junnila Mika GS, Eura M 266 221 269 227 192 236 1411 0 1411 49 14
13 Pohjonen Seppo CuKe, Nakkila B 198 207 278 217 191 221 1312 96 1408 38 20
14 Hietarinne Klaus-Kristian HBC, Rauma B 213 200 203 261 249 213 1339 66 1405 46 11
15 Luoto Timo Giants, Pori M 193 256 255 237 239 224 1404 0 1404 47 14
16 Viljanen Ossi GS, Eura M 247 228 194 248 233 247 1397 0 1397 47 17
17 Rantala Jaakko Rkm-Forssa, Forssa M 196 213 278 225 255 227 1394 0 1394 44 17
18 Rosenvall Esa Siluetti, Eura B 204 258 180 181 213 223 1259 126 1385 39 16
19 Järvinen Tero GH, Rauma M 235 245 202 223 227 243 1375 0 1375 45 14
20 Sved Tauno GS, Eura A 236 205 221 221 214 242 1339 36 1375 39 25
21 Huokko Janne LBBC, Eurajoki A 225 224 212 205 195 277 1338 36 1374 42 16
22 Hintukainen Terhi Giants, Pori B 211 169 219 186 243 237 1265 108 1373 32 29
23 Selin Janne GH, Rauma A 188 159 226 223 278 268 1342 30 1372 45 14
24 Polttila Jaakko Bay, Lahti M 241 217 185 241 213 255 1352 6 1358 44 15
25 Salopää Risto Siluetti, Eura B 198 215 203 221 193 225 1255 102 1357 30 30
26 Rosenvall Riku Ke-Ka-53, Pori B 209 198 214 200 205 268 1294 60 1354 36 24
27 Palokoski Raimo RC, Pori B 216 263 180 243 198 166 1266 84 1350 40 13
28 Vilen Pekka Kiharat, Eura B 214 191 211 191 234 215 1256 90 1346 34 24
29 Levonmaa Ville ME-85, Eura A 210 247 225 237 202 188 1309 36 1345 40 18
30 Taavitsainen Jaana Smash, Rauma M 223 184 200 300 228 197 1332 12 1344 41 20
31 Tenhonen Sirkku Siluetti, Eura C 190 212 155 192 168 199 1116 228 1344 24 26
32 Kataja Seppo GS, Eura A 246 184 204 238 206 195 1273 66 1339 42 15
33 Rautiainen Heikki ME-85, Eura B 167 255 180 165 195 239 1201 132 1333 31 20
34 Vajavaara Tarmo CuKe, Nakkila C 191 216 165 197 180 179 1128 204 1332 27 23
35 Haviala Tarmo CuKe, Nakkila C 202 201 187 202 174 181 1147 180 1327 27 24
36 Koskimäki Markku CuKe, Nakkila B 150 190 237 233 257 193 1260 66 1326 37 21
37 Marttila Jouni ME-85, Eura B 179 201 157 234 180 248 1199 126 1325 32 22
38 Mäenpää Jouni GH, Rauma A 202 162 223 256 245 220 1308 12 1320 45 14
39 Tuominen Matti Siluetti, Eura D 189 176 200 215 169 128 1077 240 1317 22 25
40 Kupi Jorma Siluetti, Eura B 173 246 216 203 206 167 1211 102 1313 35 21
41 Leppänen Markku CuKe, Nakkila C 170 191 193 196 200 177 1127 180 1307 27 24
42 Leppänen Tarja Siluetti, Eura C 185 169 192 167 160 192 1065 240 1305 18 32
43 Tolonen Martti Siluetti, Eura C 160 158 212 175 178 183 1066 228 1294 16 33
44 Nurminen Hannu LäKe, Eura B 233 194 200 149 169 215 1160 132 1292 28 25
45 Taavitsainen Pekka Smash, Rauma C 234 175 207 201 156 161 1134 156 1290 26 23
46 Suoniemi Jussi Ke-Ka-53, Pori B 194 179 256 213 170 161 1173 108 1281 32 21
47 Kumpulainen Veijo Siluetti, Eura C 168 205 156 135 226 186 1076 204 1280 26 24
48 Saine Mikko RC, Pori C 171 180 168 198 148 225 1090 186 1276 23 28
49 Virtanen Tero TPS, Turku M 215 185 247 222 189 217 1275 0 1275 35 23
50 Lehto Pasi Ke-Ka-53, Pori C 144 203 158 191 192 156 1044 228 1272 22 27
51 Nurminen Harri Kiharat, Eura A 194 229 155 239 231 164 1212 54 1266 33 24
52 Salmi Hannu ME-85, Eura C 210 202 154 158 177 166 1067 192 1259 24 27
53 Uusitalo Keijo Ydke, Eurajoki C 182 170 171 190 158 175 1046 210 1256 21 29
54 Suojanen Jorma ME-85, Eura C 174 189 211 127 202 188 1091 162 1253 26 23
55 Väänänen Kari RC, Pori B 144 191 169 193 223 198 1118 132 1250 25 27
56 Tuominen Jarmo RC, Pori B 180 156 169 164 185 246 1100 150 1250 24 28
57 Maukonen Jenni Siluetti, Eura D 124 185 164 185 170 181 1009 240 1249 17 33
58 Lahtinen Markus GH, Rauma M 195 193 226 217 179 225 1235 6 1241 33 26
59 Hakala Seija Siluetti, Eura C 168 173 178 159 173 186 1037 204 1241 20 30
60 Lindholm Pekka Ke-Ka-53, Pori B 171 194 210 201 214 170 1160 72 1232 30 22
61 Nieminen Tapio Ydke, Eurajoki B 151 212 138 169 225 199 1094 138 1232 23 28
62 Pursimo Pirkko Ydke, Eurajoki C 179 202 184 158 167 161 1051 180 1231 18 31
63 Pohjonen Sirjo Siluetti, Eura B 199 213 185 231 165 141 1134 96 1230 23 30
64 Peltonen Markku CuKe, Nakkila C 190 181 144 175 181 178 1049 180 1229 25 22
65 Grönroos Liisa Siluetti, Eura C 180 134 187 151 176 160 988 240 1228 15 28
66 Hakahuhta Jari CuKe, Nakkila C 158 203 173 182 160 169 1045 180 1225 17 29
67 Hakamäki Leena TPS, Turku B 0 0 0 0 0 0 1127 90 1217 25 0
68 Junnila Minna Siluetti, Eura C 167 147 182 173 172 224 1065 150 1215 20 31
69 Mäkitalo Markku FLS-keila, Forssa C 145 151 198 165 176 235 1070 138 1208 23 25
70 Laurila Olavi TKK, Tampere C 123 161 208 170 190 164 1016 192 1208 26 21
71 Nordqvist Jukka VEE10, Forssa C 186 170 136 163 178 150 983 216 1199 16 26
72 Lehti Irene Smash, Rauma C 156 189 153 187 175 166 1026 168 1194 15 36
73 Jaakkola Pirkko Euraleenat, Eura B 172 161 204 191 166 155 1049 144 1193 19 27
74 Ottila Rauli TPS, Turku B 167 161 163 155 213 183 1042 138 1180 19 29
75 Valaranta Kauno RC, Pori B 209 173 178 218 199 142 1119 60 1179 22 31
76 Mäkilä Arto GS, Eura A 194 178 213 196 195 162 1138 36 1174 27 28
77 Viljanen Sirpa GH, Rauma B 210 191 161 173 136 157 1028 132 1160 22 24
78 Gustafsson Iiro K-29, Turku M 202 213 118 230 188 188 1139 18 1157 33 17
79 Esko Jyrki GS, Eura B 185 172 180 172 168 204 1081 72 1153 22 30
80 Junnila Raija Euraleenat, Eura C 181 153 184 143 149 175 985 162 1147 18 24
81 Hakamäki Ari TPS, Turku B 151 142 190 215 155 198 1051 84 1135 25 20
82 Aspnäs Jesse TPS, Turku D 144 118 134 177 149 157 879 240 1119 14 21
83 Toivola Kimmo CuKe, Nakkila C 127 145 159 140 144 150 865 240 1105 13 23
84 Orenius Mervi VEE10, Forssa D 125 126 149 125 147 141 813 240 1053 13 19
85 Kuula Jarno CuKe, Nakkila D 146 116 102 148 127 133 772 240 1012 10 19
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 211
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 16.12.2018 15:41 Webmaster