Euran Keilahalli, EKL 45v Juhlakilpailu,
09.04.2019-11.05.2019
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Javanainen Sami Patteri, Helsinki M 234 244 209 243 290 246 1466 0 1466 47 15
2 Valaranta Ari Giants, Pori M 264 202 208 215 267 236 1392 0 1392 42 23
3 Nurminen Harri Kiharat, Eura B 220 217 236 209 264 182 1328 36 1364 41 23
4 Heino Jarkko Siluetti, Eura B 195 214 227 263 204 199 1302 60 1362 40 17
5 Julin Markku GS, Eura M 224 189 237 267 235 208 1360 0 1360 40 24
6 Ranta Tony TPS, Turku M 243 226 223 202 223 237 1354 0 1354 40 22
7 Valaranta Samu TPS, Turku M 234 223 207 246 227 195 1332 0 1332 41 18
8 Nurmilo Mari Giants, Pori A 206 249 201 206 248 207 1317 12 1329 39 25
9 Rantala Jaakko Rkm-Forssa, Forssa M 216 192 259 192 249 217 1325 0 1325 43 22
10 Savinainen Mika GH, Rauma A 213 215 164 181 257 277 1307 0 1307 44 12
11 Ilola Pekka LäKe, Eura B 203 229 199 179 197 209 1216 90 1306 29 30
12 Hakala Seija Siluetti, Eura C 180 225 173 202 154 190 1124 174 1298 22 32
13 Kupi Jorma Siluetti, Eura B 167 227 190 232 218 227 1261 24 1285 35 22
14 Lindholm Pekka Ke-Ka-53, Pori B 171 226 225 194 203 211 1230 54 1284 30 30
15 Forsten Jouko Ke-Ka-53, Pori B 221 180 191 185 189 235 1201 78 1279 30 26
16 Koskimäki Markku CuKe, Nakkila B 216 231 203 214 203 163 1230 48 1278 34 23
17 Lehtomäki Jorma Kiharat, Eura B 211 173 243 153 202 176 1158 120 1278 28 22
18 Junnila Mika GS, Eura M 227 209 192 185 227 224 1264 0 1264 34 28
19 Viljanen Sirpa GH, Rauma B 185 161 186 205 193 226 1156 108 1264 30 25
20 Rosengren Kari NaVi, Nakkila B 195 190 181 201 189 204 1160 102 1262 28 28
21 Puustjärvi Harri GS, Eura M 248 140 242 198 255 177 1260 0 1260 32 25
22 Silvennoinen Jari CuKe, Nakkila C 193 182 212 149 180 170 1086 174 1260 24 24
23 Junnila Minna Siluetti, Eura C 175 211 190 179 197 150 1102 156 1258 20 29
24 Savolainen Ilkka GS, Eura A 201 232 206 180 244 181 1244 0 1244 38 20
25 Junnila Raija Euraleenat, Eura C 177 197 173 202 171 180 1100 144 1244 27 23
26 Mättö Raimo LäKe, Eura C 136 193 169 188 190 174 1050 192 1242 23 24
27 Jaakkola Pirkko Euraleenat, Eura C 162 181 230 179 191 163 1106 132 1238 22 29
28 Haviala Tarmo CuKe, Nakkila C 201 187 193 137 163 206 1087 150 1237 24 28
29 Lahtinen Markus GH, Rauma M 190 204 212 217 257 153 1233 0 1233 38 19
30 Nuotio Ari LäKe, Eura C 152 167 191 166 213 179 1068 162 1230 27 20
31 Hämäläinen Antti GS, Eura A 212 225 161 204 177 230 1209 18 1227 31 22
32 Reunanen Markku ME-85, Eura C 144 213 152 168 186 189 1052 174 1226 22 27
33 Toivola Teppo Tefo, Rauma C 223 170 179 166 179 169 1086 138 1224 16 37
34 Kaunonen Lassi GH, Rauma B 171 227 197 191 205 166 1157 66 1223 32 19
35 Pajala Tapani MeKe, Pori C 175 179 199 163 182 151 1049 174 1223 13 36
36 Kataja Seppo GS, Eura B 169 183 221 222 190 201 1186 36 1222 31 21
37 Selkamo Jouko HBC, Rauma B 171 182 204 177 225 178 1137 84 1221 27 23
38 Rautiainen Heikki ME-85, Eura B 140 215 195 189 172 188 1099 120 1219 25 25
39 Leppäniemi Markus BK-52, Pori C 167 184 184 191 181 167 1074 144 1218 20 32
40 Kiema Mervi Euraleenat, Eura B 161 173 257 157 167 168 1083 132 1215 22 25
41 Määttä Mika GS, Eura M 224 223 204 197 199 167 1214 0 1214 38 16
42 Kumpulainen Veijo Siluetti, Eura C 183 146 187 189 144 202 1051 162 1213 19 30
43 Nurminen Hannu LäKe, Eura B 167 179 196 160 208 182 1092 120 1212 24 24
44 Asikainen Markku Ydke, Eurajoki C 160 115 190 184 193 160 1002 210 1212 23 25
45 Heikku Tiina Ydke, Eurajoki D 143 152 202 144 176 183 1000 210 1210 23 21
46 Laurila Olavi TKK, Tampere C 181 147 199 180 182 182 1071 138 1209 26 21
47 Virtanen Veijo MeKe, Pori C 162 171 170 170 135 189 997 210 1207 22 22
48 Peltonen Markku CuKe, Nakkila C 143 193 158 225 175 172 1066 138 1204 24 27
49 Tolonen Martti Siluetti, Eura C 179 187 159 139 182 166 1012 192 1204 21 24
50 Lahtinen Tuomas GH, Rauma B 193 174 237 171 192 187 1154 48 1202 31 27
51 Hämäläinen Jarmo CuKe, Nakkila C 188 137 146 165 152 210 998 204 1202 19 28
52 Virtanen Maila PoTa, Pori C 172 170 193 170 178 192 1075 126 1201 14 37
53 Viljanen Santeri Ke-Ka-53, Pori B 163 219 182 171 211 205 1151 48 1199 33 24
54 Rosenvall Esa Siluetti, Eura B 172 206 204 188 171 158 1099 96 1195 26 25
55 Jauhiainen Pekka LäKe, Eura B 186 180 173 170 179 174 1062 132 1194 24 25
56 Polttila Jaakko Bay, Lahti M 177 239 179 204 203 190 1192 0 1192 33 23
57 Nurminen Aila Euraleenat, Eura C 175 153 173 177 134 170 982 204 1186 10 38
58 Tulonen Hannu NaVi, Nakkila C 171 128 188 167 174 160 988 192 1180 17 27
59 Ilola Jukka-Pekka LäKe, Eura B 214 189 166 138 193 182 1082 96 1178 25 22
60 Virtanen Helli Satke, Pori C 152 174 171 171 174 148 990 186 1176 18 28
61 Aarikka Matti NaVi, Nakkila B 185 158 167 162 223 202 1097 78 1175 20 32
62 Levonmaa Ville ME-85, Eura A 178 203 187 209 170 191 1138 36 1174 28 22
63 Uusitalo Keijo Ydke, Eurajoki C 145 169 180 161 168 168 991 180 1171 14 33
64 Kettunen Kari Ydke, Eurajoki C 172 185 160 188 133 139 977 192 1169 19 23
65 Sved Tauno GS, Eura A 250 194 193 186 145 188 1156 12 1168 29 25
66 Pietilä Heikki GS, Eura B 178 204 185 174 163 154 1058 108 1166 24 24
67 Tuomala Risto Titaanit, Pori C 189 152 182 148 168 153 992 174 1166 22 22
68 Luoto Timo Giants, Pori M 215 224 153 198 184 188 1162 0 1162 35 18
69 Rosenvall Riku Ke-Ka-53, Pori B 176 191 202 178 183 190 1120 42 1162 25 25
70 Lehtoruusu Arto BK-52, Pori C 167 149 179 158 160 195 1008 150 1158 24 22
71 Virtanen Touko Satke, Pori C 215 149 163 117 153 150 947 210 1157 12 30
72 Pohjonen Sirjo Siluetti, Eura B 148 162 170 191 204 191 1066 90 1156 20 34
73 Toivola Antti GS, Eura A 213 192 160 181 192 205 1143 6 1149 25 25
74 Kallela Marko MeKe, Pori C 186 154 181 171 139 168 999 150 1149 13 33
75 Helo Isto LBBC, Eurajoki D 149 147 134 179 169 155 933 210 1143 17 20
76 Kangas Mikko MeKe, Pori D 150 148 176 153 139 164 930 210 1140 15 26
77 Mäkilä Oiva EuKi, Eurajoki C 203 146 182 152 130 146 959 174 1133 17 24
78 Tuominen Pekka Kiharat, Eura B 197 192 172 178 180 181 1100 30 1130 24 30
79 Järvinen Tero GH, Rauma M 211 198 156 162 192 210 1129 0 1129 28 26
80 Aaltonen Laura Giants, Pori B 189 153 166 192 183 178 1061 66 1127 19 32
81 Jussila Kerttu Euraleenat, Eura D 126 165 149 165 148 163 916 210 1126 11 33
82 Haavisto Reijo Kiharat, Eura C 128 152 203 169 144 190 986 138 1124 15 29
83 Hakahuhta Jari CuKe, Nakkila C 175 159 151 155 168 159 967 150 1117 17 26
84 Vajavaara Tarmo CuKe, Nakkila C 149 150 159 112 147 225 942 174 1116 19 18
85 Lehti Irene Smash, Rauma C 166 139 179 178 166 153 981 132 1113 17 27
86 Partinen Risto HBC, Rauma B 168 154 231 152 155 190 1050 60 1110 23 22
87 Mantere Martti Ydke, Eurajoki C 167 191 144 124 187 164 977 132 1109 19 27
88 Satuli Pertti MeKe, Pori C 164 126 147 176 158 145 916 192 1108 12 30
89 Rikalainen Jouni BK-52, Pori C 163 119 195 144 169 145 935 156 1091 14 27
90 Rekola Sirpa Euraleenat, Eura D 163 136 161 149 134 131 874 210 1084 11 26
91 Teini Terttu Euraleenat, Eura D 151 114 156 136 179 135 871 210 1081 9 27
92 Tuominen Matti Siluetti, Eura D 145 118 133 152 146 169 863 210 1073 13 22
93 Heikku Taru Ydke, Eurajoki C 131 134 114 200 144 130 853 210 1063 12 20
94 Aalto Toivo NaVi, Nakkila C 141 148 152 152 122 142 857 204 1061 12 24
95 Korhonen Petri ME-85, Eura B 145 184 150 203 149 133 964 96 1060 22 20
96 Leimala Raimo MeKe, Pori C 125 163 154 200 141 122 905 150 1055 18 20
97 Hakahuhta Kari Kiharat, Eura C 159 129 138 209 149 110 894 150 1044 12 25
98 Hurnanen Pauli Fyrrä, Rauma B 163 176 145 192 190 159 1025 6 1031 23 27
99 Hietarinne Klaus-Kristian HBC, Rauma A 163 185 233 128 157 158 1024 0 1024 27 19
100 Toivola Kimmo CuKe, Nakkila C 111 157 104 140 140 108 760 210 970 10 20
101 Leppänen Markku CuKe, Nakkila C 118 105 109 134 112 131 709 138 847 12 16
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 179
© Viking Bowling & Supply 1987-2019 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 11.05.2019 15:20 Webmaster