Euran Keilahalli, Viikkokilpailutulos, viikko 8
Viikkokilpailu 18.02.2019-24.02.2019
Luokka MA (12/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Valaranta Samu TPS Turku 1432 46 225
2 Virta Matti TKK Tampere 1298 33 206
3 Javanainen Sami Patteri Helsinki 1284 41 216
4 Määttä Mika GS Eura 1278 37 266
5 Julin Markku GS Eura 1251 35 158
6 Sved Tauno GS Eura 1238 35 199
7 Puustjärvi Harri GS Eura 1229 29 226
8 Toivola Antti GS Eura 1196 27 208
9 Aalto Lassi Bay Lahti 1136 35 227
10 Hämäläinen Antti GS Eura 1124 26 191
11 Junnila Mika GS Eura 1117 25 197
12 Taavitsainen Jaana Smash Rauma 1088 23 202
Luokka B (22/3) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Akkanen Marko Smash Rauma 1175 30 193
2 Stenvall Marjaana Smash Rauma 1168 34 243
3 Pietilä Heikki GS Eura 1167 31 300
4 Ilola Pekka LäKe Eura 1165 23 189
5 Kupi Jorma Siluetti Eura 1164 28 246
6 Kataja Seppo GS Eura 1151 30 178
7 Salopää Risto Siluetti Eura 1151 23 193
8 Flink Simo Ke-Ka-53 Pori 1146 27 170
9 Tuominen Pekka Kiharat Eura 1140 35 216
10 Koskimäki Markku CuKe Nakkila 1133 24 167
11 Nurminen Harri Kiharat Eura 1082 21 156
12 Pohjonen Seppo CuKe Nakkila 1077 26 167
13 Lindholm Pekka Ke-Ka-53 Pori 1072 25 184
14 Virtanen Ari LBBC Eurajoki 1067 27 169
15 Rosenvall Esa Siluetti Eura 1064 27 152
16 Heino Jarkko Siluetti Eura 1061 21 227
17 Rautiainen Heikki ME-85 Eura 1023 20 158
18 Nurminen Hannu LäKe Eura 1018 22 165
19 Hintukainen Terhi Giants Pori 1001 25 182
20 Marttila Jouni ME-85 Eura 960 16 150
21 Taavitsainen Pekka Smash Rauma 926 17 168
22 Kiema Mervi Euraleenat Eura 909 14 139
Luokka C (16/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Salmi Hannu ME-85 Eura 1119 25 178
2 Peltonen Markku CuKe Nakkila 1075 21 159
3 Haviala Tarmo CuKe Nakkila 1074 26 195
4 Hakala Seija Siluetti Eura 1067 19 179
5 Jaakkola Pirkko Euraleenat Eura 1048 18 167
6 Leppänen Markku CuKe Nakkila 1018 19 199
7 Leppänen Tarja Siluetti Eura 1015 17 158
8 Junnila Raija Euraleenat Eura 1003 18 186
9 Heikku Jarkko Ydke Eurajoki 997 14 157
10 Tenhonen Sirkku Siluetti Eura 979 19 182
11 Kumpulainen Veijo Siluetti Eura 970 20 197
12 Vesa Leena Giants Pori 964 17 168
13 Tenhonen Antero Kiharat Eura 911 16 134
14 Grönroos Liisa Siluetti Eura 906 17 117
15 Hakahuhta Kari Kiharat Eura 899 16 158
16 Heikku Taru Ydke Eurajoki 830 9 114
Luokka D (5/1) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Nurminen Aila Euraleenat Eura 994 16 190
2 Heikku Tiina Ydke Eurajoki 941 17 165
3 Rekola Sirpa Euraleenat Eura 786 9 139
4 Teini Terttu Euraleenat Eura 785 5 113
5 Kuula Jarno CuKe Nakkila 757 12 127
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 62
© Viking Bowling & Supply 1987-2019 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 24.02.2019 15:44 Webmaster