Euran Keilahalli, Viikkokilpailutulos, viikko 9
Viikkokilpailu 25.02.2019-03.03.2019
Luokka MA (13/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Järvinen Tero GH Rauma 1363 39 199
2 Rantala Jaakko Rkm-Forssa Forssa 1319 44 214
3 Puustjärvi Harri GS Eura 1270 35 193
4 Sved Tauno GS Eura 1234 40 200
5 Julin Markku GS Eura 1185 31 256
6 Hämäläinen Antti GS Eura 1182 33 188
7 Saarinen Reijo MeKe Pori 1181 30 245
8 Savinainen Mika GH Rauma 1171 33 230
9 Hietarinne Klaus-Kristian HBC Rauma 1155 33 175
10 Toivola Antti GS Eura 1105 27 170
11 Hurskainen Eerik GH Rauma 1096 32 227
12 Laine Pentti RC Pori 1093 32 177
13 Levonmaa Ville ME-85 Eura 1058 26 156
Luokka B (22/3) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Lindholm Pekka Ke-Ka-53 Pori 1213 30 222
2 Ilola Pekka LäKe Eura 1179 32 191
3 Nurminen Harri Kiharat Eura 1163 30 161
4 Kataja Seppo GS Eura 1133 26 190
5 Tikakoski Kimmo Säkäset Forssa 1092 25 175
6 Kiema Mervi Euraleenat Eura 1088 20 187
7 Nurminen Hannu LäKe Eura 1085 28 171
8 Siivonen Seppo Kiharat Eura 1076 25 176
9 Nieminen Tapio Ydke Eurajoki 1063 24 192
10 Partinen Risto HBC Rauma 1062 29 181
11 Pertola Matti GH Rauma 1060 26 157
12 Viljanen Sirpa GH Rauma 1032 21 186
13 Rosenvall Riku Ke-Ka-53 Pori 1031 22 147
14 Kononen Heikki Rkm-89 Ylivieska 1025 21 128
15 Pietilä Heikki GS Eura 1025 20 178
16 Lehtomäki Jorma Kiharat Eura 1009 16 159
17 Kaunonen Lassi GH Rauma 987 24 186
18 Korhonen Petri ME-85 Eura 987 22 206
19 Marttila Jouni ME-85 Eura 958 14 164
20 Rautiainen Heikki ME-85 Eura 957 12 167
21 Jauhiainen Pekka LäKe Eura 949 12 153
22 Lehtonen Reijo GS Eura 871 18 167
Luokka C (19/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Kärkinen Rauno Rkm-89 Ylivieska 1107 22 212
2 Mantere Martti Ydke Eurajoki 1064 21 169
3 Salmi Hannu ME-85 Eura 1056 20 165
4 Lehti Irene Smash Rauma 1034 19 191
5 Junnila Raija Euraleenat Eura 1033 19 193
6 Hakala Maileena Nakke Nakkila 1030 24 164
7 Kumpulainen Veijo Siluetti Eura 1018 20 165
8 Hakahuhta Jari CuKe Nakkila 1017 19 215
9 Jaakkola Pirkko Euraleenat Eura 996 18 169
10 Tenhonen Sirkku Siluetti Eura 987 21 176
11 Silvennoinen Jari CuKe Nakkila 986 17 191
12 Kankeri Voitto Nakke Nakkila 984 18 171
13 Haavisto Reijo Kiharat Eura 957 16 126
14 Ranta Anne Nakke Nakkila 929 15 137
15 Tikakoski Erika Säkäset Forssa 928 18 147
16 Grönroos Liisa Siluetti Eura 924 13 137
17 Järvinen Seppo Titaanit Pori 924 11 129
18 Kettunen Kari Ydke Eurajoki 913 13 124
19 Honkanen Jukka Nakke Nakkila 891 14 166
Luokka D (4/1) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Nurminen Aila Euraleenat Eura 992 19 169
2 Perkkiö Juhani Rkm-89 Ylivieska 930 12 140
3 Teini Terttu Euraleenat Eura 817 14 142
4 Rekola Sirpa Euraleenat Eura 808 15 155
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 61
© Viking Bowling & Supply 1987-2019 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 03.03.2019 15:37 Webmaster