Euran Keilahalli, Viikkokilpailutulos, viikko 10
Viikkokilpailu 04.03.2019-10.03.2019
Luokka MA (10/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Eriksson-Sola Petra Nasevat Raisio 1263 34 196
2 Mäkilä Arto GS Eura 1217 32 200
3 Julin Markku GS Eura 1203 32 211
4 Puustjärvi Harri GS Eura 1187 30 190
5 Javanainen Sami Patteri Helsinki 1178 30 179
6 Valaranta Kauno RC Pori 1163 24 206
7 Toivola Antti GS Eura 1142 31 226
8 Junnila Mika GS Eura 1114 25 237
9 Hannunen Suvi Nasevat Raisio 1086 27 176
10 Sved Tauno GS Eura 1063 30 153
Luokka B (22/3) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Mikola Pertti RC Pori 1180 29 237
2 Kotiranta Ari Ke-Ka-53 Pori 1179 34 188
3 Koskimäki Markku CuKe Nakkila 1178 30 166
4 Rautiainen Heikki ME-85 Eura 1156 31 212
5 Viljanen Santeri Ke-Ka-53 Pori 1148 30 149
6 Estola Kalevi RC Pori 1120 26 198
7 Varttinen Jouko Kiharat Eura 1117 30 242
8 Saarinen Pasi Smash Rauma 1081 22 173
9 Saine Juha HBC Rauma 1078 23 184
10 Vilen Pekka Kiharat Eura 1076 28 184
11 Yli-Rahko Mika Ke-Ka-53 Pori 1076 25 170
12 Räikkönen Jaakko GH Rauma 1072 25 190
13 Väänänen Kari RC Pori 1059 28 138
14 Siivonen Seppo Kiharat Eura 1059 20 227
15 Kataja Seppo GS Eura 1051 27 140
16 Ilola Pekka LäKe Eura 1043 16 169
17 Selkamo Jouko HBC Rauma 1027 22 143
18 Aalto Aimo RC Pori 1017 26 155
19 Telén Juhani GH Rauma 1013 16 171
20 Nurminen Hannu LäKe Eura 1010 20 193
21 Muuvila Markku RC Pori 1008 23 180
22 Korhonen Petri ME-85 Eura 971 19 155
Luokka C (16/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Tuominen Jarmo RC Pori 1144 24 180
2 Kumpulainen Veijo Siluetti Eura 1131 27 176
3 Leppänen Markku CuKe Nakkila 1092 20 168
4 Saine Mikko RC Pori 1064 26 159
5 Haviala Tarmo CuKe Nakkila 1053 19 152
6 Muuttonen Jouko RC Pori 1052 18 181
7 Junnila Raija Euraleenat Eura 1031 21 175
8 Junnila Minna Siluetti Eura 1004 19 168
9 Grönroos Liisa Siluetti Eura 1003 19 165
10 Jaakkola Pirkko Euraleenat Eura 999 16 167
11 Leppänen Tarja Siluetti Eura 981 16 153
12 Suojanen Jorma ME-85 Eura 972 21 145
13 Jönkkäri Risto RC Pori 968 15 150
14 Hannunen Aatu O-K Rovaniemi 962 18 159
15 Hakala Seija Siluetti Eura 953 16 180
16 Itäluoma Alpo CuKe Nakkila 950 16 160
Luokka D (4/1) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Nurminen Aila Euraleenat Eura 999 19 159
2 Reunanen Markku ME-85 Eura 963 20 155
3 Teini Terttu Euraleenat Eura 926 11 157
4 Rekola Sirpa Euraleenat Eura 765 13 135
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 57
© Viking Bowling & Supply 1987-2019 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 10.03.2019 15:30 Webmaster