Euran Keilahalli, Viikkokilpailutulos, viikko 11
Viikkokilpailu 11.03.2019-17.03.2019
Luokka MA (14/2) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Mäenpää Jouni GH Rauma 1370 49 226
2 Savinainen Mika GH Rauma 1298 38 190
3 Puustjärvi Harri GS Eura 1285 39 177
4 Toivola Antti GS Eura 1249 37 222
5 Hietarinne Klaus-Kristian HBC Rauma 1226 38 149
6 Nenonen Ilkka Giants Pori 1226 35 224
7 Julin Markku GS Eura 1203 31 213
8 Sved Tauno GS Eura 1166 32 179
9 Nenonen Lauri Giants Pori 1148 31 196
10 Mäkilä Arto GS Eura 1143 24 176
11 Taavitsainen Jaana Smash Rauma 1140 30 179
12 Junnila Mika GS Eura 1126 32 213
13 Levonmaa Ville ME-85 Eura 1123 32 175
14 Nygård Jaakko Giants Pori 1075 27 189
Luokka B (27/3) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Rosengren Kari NaVi Nakkila 1193 29 219
2 Virtanen Ari LBBC Eurajoki 1192 28 178
3 Stenvall Marjaana Smash Rauma 1171 29 171
4 Taavitsainen Pekka Smash Rauma 1169 33 172
5 Kupi Jorma Siluetti Eura 1145 31 175
6 Saine Juha HBC Rauma 1138 24 208
7 Leino Heimo BK-52 Pori 1132 30 171
8 Lindholm Pekka Ke-Ka-53 Pori 1130 25 177
9 Akkanen Marko Smash Rauma 1128 26 161
10 Jauhiainen Pekka LäKe Eura 1126 27 179
11 Huttu Alpo Ke-Ka-53 Pori 1122 23 167
12 Koskimäki Markku CuKe Nakkila 1115 26 198
13 Torikka Jussi Titaanit Pori 1111 27 211
14 Partinen Risto HBC Rauma 1092 28 170
15 Nurminen Harri Kiharat Eura 1086 26 157
16 Rosenvall Esa Siluetti Eura 1083 23 226
17 Suoniemi Jussi Ke-Ka-53 Pori 1075 24 210
18 Sippola Pekka Keila-89 Rauma 1068 26 171
19 Kataja Seppo GS Eura 1062 24 177
20 Koivunen Seppo Titaanit Pori 1049 23 149
21 Nurmi Eino Keila-89 Rauma 1047 27 213
22 Lehtomäki Jorma Kiharat Eura 1023 20 154
23 Rautiainen Heikki ME-85 Eura 1009 18 188
24 Esko Jyrki GS Eura 1007 22 169
25 Kiema Mervi Euraleenat Eura 971 21 115
26 Yli-Rahko Mika Ke-Ka-53 Pori 964 18 143
27 Pietilä Heikki GS Eura 961 17 164
Luokka C (27/3) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Haviala Tarmo CuKe Nakkila 1188 30 177
2 Lehto Pasi Ke-Ka-53 Pori 1103 18 192
3 Peltonen Markku CuKe Nakkila 1075 21 151
4 Lehti Irene Smash Rauma 1071 21 191
5 Halonen Pekka Keila-89 Rauma 1052 21 153
6 Jaakkola Pirkko Euraleenat Eura 1045 27 158
7 Hakala Seija Siluetti Eura 1005 14 167
8 Uusitalo Keijo Ydke Eurajoki 1003 21 201
9 Kuja-Penttilä Tauno Keila-89 Rauma 999 22 189
10 Jokinen Marita Keila-89 Rauma 998 16 173
11 Saarivuori Ola Keila-89 Rauma 996 22 153
12 Leppäniemi Markus BK-52 Pori 992 18 139
13 Hakahuhta Kari Kiharat Eura 990 20 176
14 Gröhn Kari Nakke Nakkila 988 18 129
15 Kumpulainen Veijo Siluetti Eura 988 17 147
16 Junnila Raija Euraleenat Eura 979 19 183
17 Oikonen Lauri Nakke Nakkila 974 20 157
18 Toivonen Anja Keila-89 Rauma 972 20 161
19 Heinonen Aimo Keila-89 Rauma 957 17 163
20 Kartano Simo Keila-89 Rauma 952 13 162
21 Tervakangas Kirsti Keila-89 Rauma 942 15 177
22 Piispa Mirja Keila-89 Rauma 939 15 150
23 Leppänen Tarja Siluetti Eura 929 11 234
24 Junnila Minna Siluetti Eura 925 18 164
25 Grönroos Liisa Siluetti Eura 925 14 159
26 Rikalainen Jouni BK-52 Pori 881 19 149
27 Salminen Aimo Keila-89 Rauma 876 9 128
Luokka D (4/1) Seura Liitto Tulos X Viim.s
1 Reunanen Markku ME-85 Eura 1040 22 187
2 Nurminen Aila Euraleenat Eura 990 16 157
3 Teini Terttu Euraleenat Eura 819 12 111
4 Rekola Sirpa Euraleenat Eura 791 11 116
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 76
© Viking Bowling & Supply 1987-2019 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 17.03.2019 15:32 Webmaster